Reklama
 
Blog | hasmik@kroupovi.cz

Hojnost všeho

Je toho dost, všeho, hlavně těch pět kilo domácích rajčat od Karla, jsou nejlepší. Adam se ptal co to je, mělo to obří nepravidelný vrásčitý tvar. To je rajče, ano takové se v obchodě neprodává, ale takové skutečně na zahradě roste, navíc voní, je zalité sluncem, kůra je tvrdá a loupe se, má pravou rajskou barvu. Včera zase zásoby černého a červeného rybízu, ostružin, meruněk a okurek. Všechno zpracujeme, všechno je hrozně dobré, když už nekupujeme cukr, tak i černý rybíz chutná jako ta nejsladší lahoda.

Uvrní se k spánku. Koza jedna. A ty hodiny lásky, litry slin a tisíce polibků. Čáry na nebi a nekonečný stesk. Dá se tím vším předávkovat? Neděkuj, neomlouvej se. Děkuju a omlouvám se. Není kam spěchat, spousta času na všechno. Manažer jak se patří, jaká byla cesta, jo jdu čtyři dny pěšky z daleka, pohoda. Jdeme na věc, kšeft je kšeft. Rozdávám radost, spoustu radosti, všem, sleduju, pozoruju, kdo má jaký sny a přání a pak jednoho dne se jím to splní. Někdy bohatě stačí gentlemanské gesto, úsměv, palec nahoru, mávání, e-mail, smsku nebo jen tak vyjít a počkat si na náhodu a když ne teď, tak příště.

Koš je přeplněný, nevejde se tam nic, ani odpad. Lednice smrdí, kvašením, ale ten kopr pověsit do kuchyně byl vynikající nápad, neutralizovalo to veškeré smrady. Nic k jídlu, nepotřebuju jídlo, kdyby to šlo nejím, nespím a jenom miluju. Hlavně spousta vlasů. C8H11N.A taky spousta krve, ledu a žáru. Červencový strom plný seschlého listí. Těším se na oba, těšila jsem se na oba hned ten den co odjeli. Bez nich je prázdno, bez lásky, bez radosti, bez hádek a křiku, bez dotyků a pohledů. Spousta mrkve v různé podobě – naložený, sladký, sladkokyselý, mrkvový sirup, sušené hobliny a všude oranžová barva, sušený oranžový posyp a trochu koriandru. Možná ani ten ne, jen jemné promnutí nad mrkvovým koncertem. Litry plnotučného mléka, chlazeného v mrazáku a z toho jen afty, knedlík v krku a možná i angína. Hra s páteří, někde v polovině bederních obratlí se ztrácím, nevyznám se v pohybech. Potřebuju hodně citronů, neošetřených, kulinářských. Krajíc chleba s půlcentimetrovou vrstvou pravého másla, jen tak, bez ničeho, ve dvě ráno, zapít ledovou vodou a pokusit se o spánek.

Spousta bizarností, jinak by to ani nešlo. Můžeš být ohleduplnější k mým potřebám? Taky si všímám, taky vycházím vstříc, o tom je to vyhovění a ne o tom, jestli ti podepíšu papír v bance. Nepřestávám se ptát, dnes a denně – a je tohle opravdu důležitý? Co je vůbec důležitý? Pro dnešek, pro teď…

Někdy taky whiskey…

Whiskey, whiskey, whiskey
Water, water, water
Sleep

.

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama