Reklama
 
Blog | hasmik@kroupovi.cz

Stačí jen být…

Jsem tady, sednu si, voda už je připravená, sklenice taky, svíčka kvůli tmě, zatažené rolety kontrastují s hlubokou modrou. Prohrábne do vlasů, do mých, do svých. Usměje se, nepustí vás ze spárů úst, rukou. Nejen. Kapky potu jsou osvěžující. Musím hodně pít, aby pot stíhal odtéct. Nevím kolik je hodin, co je za den, jestli večer nebo už ráno. Další činnost do seznamu, při kterém nevnímám čas, po kterém můžu už jedině umřít. Ovládám se, nemůžu mít všechno, hned, teď a tady. Stejně je to čekání nejkrásnější. Po hladu nejvíc chutná. A tolik pochopení, že se musím rozhodnout, že vím, co by se stalo, kdybychom byli spolu dvacetčtyřihodindenně. Tolik svobody, které rozumím, které rozumíš a pak, u okna se naprosto odevzdám. Neuvěřitelný klid, který prostě je, všechno je, jenom je, není dobrý ani špatný, a už vůbec nějaký, prostě je. To mlčení je hojivý, hodiny ticha, jen bytí…

Jsi tady, sedneš si, po chvíli se položíš. Voda je připravená, jedna sklenice stačí, svíčku nestihnu zapálit, venku se stmívá. Odevzdáš všechno, i svoje srdce. Chvíli zůstaneš. Když se po pár hodinách probudím, ještě tu jsi a dost možná jsi ani neusnul. Děláme pokroky každý den. Mám ráda, když se usmíváš. Jediná dohoda mezi námi – dělat si radost, stačí jenom bytím.

Sedím mezi nimi, omalováváme spolu, všude spousta pastelek a lehký nepořádek z krouhání. Mlčíme, víme o sobě, tohle nejvíc miluju, být účastna, protože to milují oni, abych byla přítomna, nemusíme pro žádný zážitek,nikam. Stačí společně vařit, uklízet, malovat a vědět o sobě vzájemně. Bohatě stačí. Sbírat a dávat radost, malé radosti, stačí někdy i jinak zareagovat, jinak než se očekává, že budete reagovat.

Je tady, s námi, nevycházím s ní, přitom mě její přítomnost zvláštně uklidňuje. To se ji samozřejmě neodvažuju ani naznačit. Co budu dělat, až tady nebude? Budu truchlit? Bude mi to líto? Bude mi chybět? Dokážu teď vůbec odhadnout jak zareaguju? Až tu jednou nebude…

A sbírám setkání…s lidmi, se kterými jsem byla v minulosti v kontaktu a z nějakého důvodu nejsem. Na jedno se těším. Jsem zvědavá, natěšená, nervózní.

Miluju svůj život…stačí jen být.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama